Artykuł o odzieży medycznej

yć Internet. Istnieje wiele stron poświęconych produktom odpowiednim do wyposażenia gabinetu kosmetycznego czy stomatologicznego. Co więcej, na niejednej stronie internetowej możemy bezpośrednio zamówić tego rodzaju produkty, poni

Artykuł o odzieży medycznej

Dlaczego warto szukać zaopatrzenia medycznego w Internecie?

Jak w każdej dziedzinie, również jeśli chodzi o zaopatrzenie medyczne wielu ciekawych informacji może nam dostarczyć Internet. Istnieje wiele stron poświęconych produktom odpowiednim do wyposażenia gabinetu kosmetycznego czy stomatologicznego. Co więcej, na niejednej stronie internetowej możemy bezpośrednio zamówić tego rodzaju produkty, ponieważ również zaopatrzenie medyczne można kupować za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu można szybko zapoznać się z ofertą, jaką kieruje do nas przedsiębiorstwo zajmujące się zaopatrzeniem medycznym. Jest to z pewnością o wiele szybszy i bardziej komfortowy rodzaj zakupu takiego wyposażenia i nic dziwnego, że cieszy się ono coraz większą popularnością wśród klientów.


Jakim sprzętem medycznym dysponują sklepy?

Sklepy z wyposażeniem medycznym oferują asortyment konieczny w wielu schorzeniach. Co prawda, najchętniej i najczęściej kupowane artykuły to między innymi łóżka szpitalne czy wysoko wyspecjalizowane urządzenia takie, jak aparat do przeprowadzania badań usg, niezbędne w szpitalach i ośrodkach zdrowia, ale nie brakuje również drobnego sprzętu lekarskiego, który może stanowić nawet element domowej apteczki. W większości sklepów z zaopatrzeniem medycznym znajdziemy bowiem różnego rodzaju i w różnych cenach inhalatory czy ciśnieniomierze, które przydadzą się każdemu. Wiele urządzeń to sprzęty domowego użytku, jednak potrzebne przy bardzo rzadkich schorzeniach, jak na przykład holtery i tym podobne sprzęty medyczne.


Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek

Błędy podczas używania rękawiczek

Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek, zespół chirurgiczny musi dokładnie umyć ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, jeśli ich ciągłość zostanie przerwana6. Nawet przy używaniu rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem, brak zwykłego mycia rąk (wodą z mydłem) po ich zdjęciu, nie zapewnia całkowitej ochrony wystarczającej np. do spożywania pokarmów7. Do innych częstych błędów zalicza się korzystanie z tej samej pary rękawiczek przy kontakcie z więcej niż jednym pacjentem lub z różnymi partiami ciała o innym stopniu czystości u jednego pacjenta7. Po użyciu rękawiczki należy natychmiast zdjąć, co wykluczy możliwość dotknięcia i zabrudzenia różnych powierzchni, a następnie wrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników7.
Alergia
Od lat 80. XX wieku odnotowuje się coraz więcej przypadków uczuleń na rękawiczki u pracowników służby zdrowia, a wiąże się to z przejściem od zwykłych rękawiczek wielokrotnego użytku do jednorazowych lateksowych8. Zidentyfikowano kilka białek odpowiadających za uczulenia, jednak zmniejszenie ich liczby w produkcie nie wyklucza wystąpienia reakcji alergicznej8, choć znacząco zmniejsza jej ryzyko3. W przypadku mocno talkowanych rękawiczek alergeny znajdują się także w powietrzu3. Jedynie wolne od talku, chlorowane rękawiczki wykluczają ryzyko reakcji alergicznej8. Inną alternatywę stanowią rękawiczki winylowe oraz pokryte nitrylem, które w przeciwieństwie do lateksowych są także odporne na działanie tłuszczów i innych substancji lipofilnych8.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne