Chcesz kupić mieszkanie?Przeczytaj to

osobom o wysokich kwalifikacjach i odpowiednio dużym, udokumentowanym doświadczeniu w określonej dziedzinie i specjalności zawodowej. Wykonywanie rzeczoznawstwa w określonej dziedzinie wiąże się często z podjęciem znacznych zo

Chcesz kupić mieszkanie?Przeczytaj to wycenia mieszkania kraków
Szukasz rzeczoznawcy specjalizującego się w wycenie nieruchomości?

Wikipedia - rzeczoznawca:

Rzeczoznawca to tytuł przyznawany na podstawie odpowiednich przepisów szczególnych, osobom o wysokich kwalifikacjach i odpowiednio dużym, udokumentowanym doświadczeniu w określonej dziedzinie i specjalności zawodowej.

Wykonywanie rzeczoznawstwa w określonej dziedzinie wiąże się często z podjęciem znacznych zobowiązań i przyjęciem na siebie określonych obciążeń wynikających z przepisów, np. obowiązek wykonywania funkcji biegłego sądowego i inne. To także olbrzymia odpowiedzialność. Do rzeczoznawcy zwracają się zleceniodawcy najczęściej w trudnych sytuacjach, często kryzysowych, awariach, sprawach spornych i katastrofach. Od opinii rzeczoznawcy nie tylko zależy los znacznego majątku prywatnego i publicznego (znacznej wartości), ale też zdrowie i życie ludzi.

Potoczne i definiowane w encyklopediach popularnonaukowych oraz słownikach znaczenie słowa rzeczoznawca jest zdecydowanie mniej formalne i odnosi się ogólnie do specjalisty, eksperta, który pełni funkcje doradczą, wykonuje opinie (np. prawne, ekonomiczne, budowlane ? opinię może wydać inżynier, który nie posiada tytułu rzeczoznawcy, i inne) lub orzeczenia w sprawach spornych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczoznawca


Zarządca nieruchomości

Zarządca nieruchomościami ? osoba fizyczna posiadająca licencję zarządcy nieruchomości nadaną w trybie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami1, prowadząca działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami na własny rachunek i ryzyko. Praca zarządcy polega na analizie, monitorowaniu czynników od których jest uzależnione prowadzenie racjonalnej gospodarki nieruchomością i podejmowaniu stosownych decyzji mających wpływ na bieżące a także przyszłe planowanie jak najbardziej efektywnego wykorzystania będącej w gestii zarządcy nieruchomości. Wiedza, profesjonalne przygotowanie, nabyta praktyka zarządcy daje gwarancję osiągnięcia spodziewanego zysku z danej nieruchomości z pożytkiem dla całej społeczności mieszkającej w zarządzanym przez niego budynku (według UGN Art. 184 p.2).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zarz%C4%85dca_nieruchomo%C5%9Bci


Wycena mieszkania po zniszczeniu

Dla wielu ubezpieczycieli wycena mieszkania po jego zniszczeniu staje się podstawą do wypłacenia odszkodowania. Takie zniszczenia mogą być spowodowane przez nieuczciwych lokatorów lub złodziei, którzy dokonując kradzieży kompletnie zniszczyli mieszkanie. Przyczyną zniszczeń w mieszkaniu może być również powstały w nim pożar i zalanie. Oczywiście, aby otrzymać odszkodowanie, trzeba będzie dowieść, że do tych zdarzeń doszło niezależnie od działań właściciela, który starał się dobrze dbać o swoje mieszkanie. Mieszkanie może wymagać wyceny również po jakiejś dużej awarii, do której doszło w czasie nieobecności właścicieli, dlatego spowodowała ona powstanie w mieszkaniu dużych strat. Taka wycena pozwoli na ustalenie, jaka ilość środków będzie potrzebna do naprawy mieszkania.