Coś o płaszczach i kurtkach

tkach i płaszczach.Tanie ciuchy wykorzystywane w czasie koszenia trawyOsoby zajmujące się różnymi pracami domowymi bardzo lubią zakładać na siebie tanie ciuchy. Są one bardzo wygodne i nie trzeba martwić się o to, że zostaną czymś

Coś o płaszczach i kurtkach Co prawda mroźne dni już się skończyły, ale w szafie dobrze jest mieć coś na jesień i zimę. takie ciuchy można kupić np. w lub sklepach stacjonarnych. Kilka słów właśnie o kurtkach i płaszczach.

Tanie ciuchy wykorzystywane w czasie koszenia trawy

Osoby zajmujące się różnymi pracami domowymi bardzo lubią zakładać na siebie tanie ciuchy. Są one bardzo wygodne i nie trzeba martwić się o to, że zostaną czymś pobrudzone, ponieważ będzie można je wyprać w tanim proszku i rozwiesić na suszarce. Dlatego panie ubierają luźne ubrania w czasie sprzątania lub gotowania obiadu.

Wykorzystują wówczas również kolorowe fartuszki. Natomiast panowie ubierają sportowe bluzki i krótkie spodenki do koszenia trawy czy grabienia już skoszonej trawy. Dobrze pasują do nich sandały lub pełne, ale letnie buty. Podobnych ubrań potrzebują również podczas podlewania trawnika, kiedy muszą uważać na to, żeby nie oblać wodą nowych butów czy bardziej odświętnych bluzek.


Cytat z Wikipedii o marynarce i jej historii

Pierwsze marynarki były noszone przez marynarzy i robotników jako funkcjonalne okrycia1. W kolejnych latach marynarka awansowała do rangi stroju eleganckiego mężczyzny, najczęściej jako element garnituru. Pierwsze marynarki noszono ze sztywnym przodem, wysoką talią. Były to przeważnie jednorzędówki z wyłogami. Od 1925 roku moda marynarek zmieniła się. Ubierano się w coraz luźniejsze marynarki. W 1929 roku zaczęto watować ramiona, krój w pasie był coraz mniej dopasowany, za to coraz węższy w biodrach. Zaczęła się moda na marynarki sportowe noszone na co dzień, a kamizelkę zastępowano swetrem. Zaczęto rozróżniać strój dzienny i wieczorowy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marynarka_(ubranie)


Hasło w Wikipedii: spodnie

Współczesne spodnie składają się z dwóch nogawek zszytych razem w tylnej części. W części przedniej nogawki zostają niezszyte tworząc rozporek, który ułatwia mężczyźnie oddawanie moczu bez konieczności zdejmowania spodni. Rozporek jest zapinany przy użyciu 3?4 guzików, nap lub zamka błyskawicznego. Zarówno guziki, jak i zamek ukryte są pod warstwą materiału. Wykończenie rozporka wraz z zapięciem nazywa się szlicem. Górna część spodni zaopatrzona jest w pasek zakończony w przedniej części elementem do zapinania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spodnie