Kilka informacji o biurach rachunkowych

zować koszty. w wielu branżach niezbędne jest biuro, w którym można obsługiwać klientów. Biuro najlepiej jest wynająć, jednak zanim podpiszemy umowę, musimy być pewni, że to dobra decyzja. Jeżeli potrzebujemy biura, to musimy s

Kilka informacji o biurach rachunkowych Nie prowadź księgowości samodzielnie, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego

Biura dla firm

Zanim założymy własną działalność gospodarczą, musimy dobrze przeanalizować koszty. w wielu branżach niezbędne jest biuro, w którym można obsługiwać klientów. Biuro najlepiej jest wynająć, jednak zanim podpiszemy umowę, musimy być pewni, że to dobra decyzja.

Jeżeli potrzebujemy biura, to musimy się zastanowić nad jego lokalizacją - jest to jeden z najważniejszych aspektów, ponieważ klienci muszą jakoś do nas trafić. Oczywiście wiele zależy od tego, jaką działalność prowadzimy, nie zawsze warto inwestować w dobrą lokalizację. Zasadniczo im bliżej centrum, tym drożej. Czasami kwoty za wynajem biura mogą być za dużym obciążeniem dla nowo powstałej firmy, która nie wypracowuje jeszcze dochodów. Nie jest łatwo podjąć dobrą decyzję.


Komu zlecić prowadzenie księgowości?

Każdy właściciel firmy staje w obliczu wyboru osoby, która zajmie się prowadzeniem księgowości w jego przedsiębiorstwie. Wybór ten czasem nie jest prosty i wymaga przeprowadzenia wnikliwej analizy, jednak warto podejść do niego rozważnie i dokładnie się zastanowić. Księgowość to bardzo ważny obszar i najlepiej jest, jeśli zajmuje się nim doświadczony pracownik. Możemy w tym celu zatrudnić księgowego lub zlecić takie zadania specjalistom z biura rachunkowego, a wybór danej formy współpracy zależy jedynie od nas. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy i będzie odpowiednie w przypadku konkretnych firm, dlatego warto dokładnie się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję.


Co to jest PTU?

Podatek od towarów i usług, PTU (ang. Value Added Tax, VAT) ? podatek od wartości dodanej, podatek pośredni, pobierany na każdym kolejnym etapie obrotu towarami lub usługami (podatek obrotowy), którego konstrukcja zakłada brak kaskadowego nakładania się podatku poprzez zastosowanie mechanizmu odliczenia podatku pobranego w poprzednich etapach obrotu.

W Polsce został wprowadzony przez ustawę z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. z 1993 r. Nr 11, poz. 50). Jednak konieczność harmonizacji polskiego prawa podatkowego z prawem UE zmusiła polskiego ustawodawcę do uregulowania tej kwestii w nowej ustawie o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054).

Twórcą koncepcji tego podatku był niemiecki przedsiębiorca Carl Friedrich von Siemens, który w swoich pracach z 1920 roku wyłożył jego ideę1, ale powszechnie za twórcę VAT uważany jest francuski ekonomista Maurice Lauré

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_towar%C3%B3w_i_us%C5%82ug