Mecenas

na zarobek. Nie jest to jednak wcale takie proste. Nie zawsze pasja daje szansę na zarobienie godziwych pieniędzy. Nie zawsze pasja daje szansę w ogóle zarobić. Wówczas to pracę trzeba uczynić swoją pasją żeby nie zwariować wykon

Mecenas

Kto może zostać prawnikiem

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć odpowiedni dla siebie zawód. Każdy szuka zarówno w zakresie tego, co jest jego pasją i jednocześnie daje szansę na zarobek. Nie jest to jednak wcale takie proste. Nie zawsze pasja daje szansę na zarobienie godziwych pieniędzy. Nie zawsze pasja daje szansę w ogóle zarobić. Wówczas to pracę trzeba uczynić swoją pasją żeby nie zwariować wykonując obowiązki, które nie do końca nas pociągają. Wiele osób jednak podejmuje się takiej pracy, która siłą rzeczy musi stać się pasją, z racji czasu, jaki należy na nią przeznaczyć, na nią poświęcić. Tak jest na przykład z prawnikiem. Zanim porady prawne staną się naszym sposobem na życie, trzeba się najpierw bardzo długo uczyć i bardzo gruntownie studiować. Studia są co prawda pięcioletnie, czyli takie jak każde inne, ale są znacznie bardziej wymagające i znacznie trudniejsze, ponieważ materiał jest wyjątkowo obszerny. Dalej, trzeba jeszcze ukończyć odpowiednią aplikację. Radca prawny czy adwokat to nie jest po prostu prawnik, to jest już prawnik specjalista, który ukończył nie tylko swoje studia, ale również ukończył aplikację i uzyskał specjalistyczne uprawnienia.


Warto znać swoje prawa

Z powodu łatwiejszego dostępu do aplikacji, zawód prawni stracił trochę na prestiżu. Konkurencja na rynku jest całkiem spora, ponieważ młodzi prawnicy mogą sobie pozwolić na niższe ceny.

Mimo to świadomość tego jakie mamy prawa jest w Polsce zbyt mała. W efekcie często padamy ofiarą oszustw, tych mniejszych i bardziej skomplikowanych. Ostatnio dość głośna była sprawa doradców, którzy doradzili klientom bardzo niekorzystne lokaty, doprowadzające do straty oszczędności. Warto konsultować umowy z prawnikiem, jeżeli istnieje chociaż cień ryzyka straty pieniędzy.

Oszukują nas również sklepy, sprzedając wadliwy towar. Często dużym problemem jest nie uznanie reklamacji - naprawdę warto o to walczyć, ponieważ sądy najczęściej rozstrzygają sprawy na korzyść konsumenta. To bardzo częsty problem, na wielu stronach internetowych i forach ludzie zgłaszają problemy z reklamacją ewidentnie wadliwych produktów. Wychodzi na to, że jest to problem powszechny. Jeżeli wydajesz na buty kilkaset złotych i okazują się być wadliwe, to masz prawo do zwrotu. Porada prawna wyjdzie taniej, niż nowe obuwie.


Sklep internetowy i prawo

Ochrona danych osobowych - wydaje się, że wszyscy wiemy o co chodzi. Ale czy aby na pewno nie łamiesz tej ustawy? Nie bądź taki pewien. Prowadząc sklep internetowy również podlegasz pod GIODO i musisz chronić dane swoich klientów. Konieczny jest także regulamin i jeszcze parę innych rzeczy. A wydawało ci się, że prowadzenie sklepu internetowego to taka prosta sprawa. Technicznie, owszem - jest to świetnie narzędzie, coraz bardziej dostępniej i coraz tańsze. Ale na twojej drodze do sukcesu biznesowego stoi jeszcze parę problematycznych ustaw. Napisanie regulaminu najlepiej zlecić prawnikowi, wtedy zgodność z prawem będzie na pewno. Warto się skonsultować odnośnie samego procesu sprzedaży i poznać aktualne prawo, żeby uniknąć w przyszłości poważnych problemów.