Sekrety ładnego uśmiechu

orzenia (apex radicis dentis) znajduje się otwór wierzchołkowy (foramen apicis dentis), przez który przechodzą do i z zęba naczynia krwionośne, naczynia chłonne oraz nerwy, biegnąc w zębie w kanale korzeniowym (canalis radicis den

Sekrety ładnego uśmiechu implanty żory

Wewnątrz korzenia znajduje się jeden (zazwyczaj)

Korzeń tkwi mocno umocowany w zębodole za pomocą włókien ozębnej wnikających do cementu, który pokrywa powierzchnię korzenia. Na szczycie korzenia (apex radicis dentis) znajduje się otwór wierzchołkowy (foramen apicis dentis), przez który przechodzą do i z zęba naczynia krwionośne, naczynia chłonne oraz nerwy, biegnąc w zębie w kanale korzeniowym (canalis radicis dentis) aż do komory zęba. Wewnątrz korzenia znajduje się jeden (zazwyczaj) bądź więcej kanałów o wspólnym lub oddzielnym ujściu. Kanały te mogą oddawać kanały boczne, a przy samym ujściu najczęściej dzielą się na 3 gałęzie tworząc deltę korzeniową inaczej zwaną ramifikacjami Preisswerka-Fishera.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Zabiegi wykonywane przez chirurgów stomatologicznych

Chirurdzy stomatologiczni są szczególnego rodzaju dentystami. Posiadają oni bardzo dobre wykształcenie stomatologiczne, a jednocześnie chirurgiczne. Dzięki temu są w stanie wykonywać na zębach bardziej skomplikowane zabiegi. Do takich zabiegów należą ekstrakcje zębów, ekstrakcje zatrzymanych zębów i dziąseł.

Wykonywanie tego rodzaju zabiegów bywa bardzo trudne, dlatego wykonywanie zabiegów chirurgii stomatologicznej musi być bardzo dobrze przygotowywane i może odbywać się jedynie w dobrze wyposażonych gabinetach. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala na przeprowadzanie bardzo bezpiecznych zabiegów, które są w stanie uratować zdrowie wszystkim pacjentom. Dlatego bardzo często doceniają oni fakt, że mogą odbywać zabiegi stomatologii chirurgicznej.


Rozdrobniony pokarm ześlizguje się z niego

Zęby człowieka zbudowane są z 3 części:

Korona stanowi tę część zęba, która najbardziej odróżnia zęby jednej grupy od innych, gdyż ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię w poszczególnych grupach.

Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa). Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę stanowi oszkliwie, które jednak szybko się ściera.

Równik zęba (equator dentis) jest to największy obwód korony zęba. Przebiega zwykle na różnej wysokości z każdej strony zęba. Rozdrobniony pokarm ześlizguje się z niego nie wnikając do kieszonki dziąsłowej i nie drażniąc brodawki zęba.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka