Zegarki męskie

Zegary wielkie 2. Zegary 3. Zegarki Zegary można podzielić na wykorzystujące do wskazań tarczę i wskazówki oraz np. symbole faz księżyca oraz cyfrowe ? wykorzystujące do wskazań wyświetlacze ciekłokrystaliczne lub diodow

Zegarki męskie

W zegarach specjalistycznych stosuje się mechanizmy

Zegar ? przyrząd do ciągłego pomiaru czasu.

Ze względu na rozmiary i umiejscowienie czasomierze dzieli się na trzy grupy:

1. Zegary wielkie

2. Zegary

3. Zegarki

Zegary można podzielić na wykorzystujące do wskazań tarczę i wskazówki oraz np. symbole faz księżyca oraz cyfrowe ? wykorzystujące do wskazań wyświetlacze ciekłokrystaliczne lub diodowe.

W zegarach powszechnego użytku wskazania obejmują najczęściej godziny, minuty i sekundy. W niektórych zegarach i zegarkach stosowany jest także system kalendarzowy do wskazywania dni tygodnia, dat, faz Księżyca itp. W zegarach specjalistycznych stosuje się mechanizmy wskazywania i rejestracji czasu z dokładnością do ułamków sekundy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar


Jaki chcesz zegarek?

Jeżeli planujemy kupić dla siebie zegarek, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim to, czy chcemy nosić go na ręku, czy na przykład na szyi, bądź w inny sposób ? dzisiaj zegarki dostępne są w różnych wariantach, więc nie musimy ograniczać się tylko do jednej lub kilku opcji. Poza tym warto brać pod uwagę jak zegarek ma wyglądać pod względem estetycznym. Obecnie możemy przebierać w tego typu asortymencie, tarcze zegarowe mogą mieć bowiem nie tylko różne motywy, ale także różne kształty. W sklepach z zegarkami na pewno znajdziemy taki model, który najbardziej będzie nam się podobał. Poza wspomnianymi kwestiami należy też wziąć pod uwagę funkcje, jakie zegarek ma spełniać, bo nie ograniczają się one tylko i wyłącznie do odmierzania czasu.


Augustyn rozważa w XI księdze Confessiones

Św. Augustyn rozważa w XI księdze Confessiones różne aspekty czasu. Wypowiada pogląd, że jest on bezcenny, nierozłączny ze zmianą (ruchem), stanowi pewien wymiar świata materialnego i wiąże się z przemijalnością. Teraźniejszość (to, co istnieje materialnie) jest dla niego czasem zauważanym (choć nieuchwytnym), przeszłość (to, co istniało) - pamiętanym, a przyszłość (to, co będzie istniało) - oczekiwanym; waha się jednak, czy te dwie ostatnie odmiany gdziekolwiek jeszcze (już) istnieją. Z całą pewnością stwierdza zaś, że czas stworzył Bóg, który znajduje się poza nim.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas